چگونه از کارفرما برای رد نکردن بیمه شکایت کنم؟

پرسیده شده توسط علی موسوی در دسته حقوقی ۱۸/خرداد/۹۸

با سلام دوستان کمک کنید بیمه در حال فشار و سو استفاده از ما هست .... پروژه ما در خصوص تولید نرم افزار هست و اگر اشتباه نکنم ماخذ حساب برای ما 14/3 باید باشه. از اونجایی که توی قرارداد ذکر شده که 5 درصد از قرار داد( آ ریال ) تحت عنوان حق بیمه از قرار داد کسر میشه و قسط آخر هم پرداخت نمیشه تا مادامی که مفاصا حساب دریافت بشه. اشاره کنم که ما بعد از قرار داد تا 8 ماه لیست عادی که طبق روال عادی قبل رد می کردیم ... دیگه کد پیمان نگرفتیم و بعد از 8 ماه کد پیمان هم دادن که فقط 4 ماه از قرراداد مونده و ما قصد داریم برای استفاده از بخش نامه 14/3 برای این قرارداد استفاده کنیم دیگه برای کدپیمان لیست بیمه رد نمی کنیم. سوال اول: از لحاظ قانونی بعد از عقد قرارداد چه زمانی آنرا باید به شعبه بیمه برد و آنرا ثبت کرد ؟ و حتما ً باید شماره پیمان گرفت ؟ کارشناس درآمد خیلی تند امروز به ما گفتند که قراردادتون رو چرا نیاوردید ثبت کنید ؟ و باید هرچه زودتر قرار دادتون رو بیارید ثبت کنید ! انگار طوری حرف میزد که اگه نیارید جریمه می شید ! سوال دوم : هشت ماه از قرار داد گذشته تا حالا برای سه الی چهار نفر لیست بیمه رد کردیم که به اون آ ریال پنج درصدی نرسیده و فقط چهار ماه دیگه از قرار داد مونده که توانایی پرداخت بیمه نداریم. وقتی میخواد مفاصا حساب صادر بشه باید به چه اندازه اون پنج درصد( آ ریال) لیست بیمه پرداخت کرده باشیم ؟ اصولا ً تراز بیمه پرداختی با مفاصا حساب چه قدر باید باشه؟ ( کمتر از اون پنج درصد ؟ مساوی با اون پنج درصد ؟ بیشتر از اون پنج درصد؟) چقدر باید لیست بیمه داشته باشیم تا در صدور مفاصا حساب جریمه نشیم ؟ دوستان لطفا ً در خصوص سوال دوم اگر شماره بخش نامه و تبصره ای هست ذکر کنید. پیش تر از شما عزیزانی که وقت صرف می کنید و یاری می رسونید کمال تشکر رو دارم.

با سلام ،

شما می توانید بیمه سلامت که بصورت رایگان ارائه می شود را استفاده نمائید. این بیمه فقط خدمات درمانی دارد ومشمول بازنشستگی و از کارافتاگی نمی باشد.

پرسیده شده توسط علی موسوی در دسته حقوقی ۱۸/خرداد/۹۸

بنده 5 سال سختی کارم تایید شده تا تامین اجتماعی بخاد نامه نگاری به اداره بنده که شهرداری تهران هست بکنه حداقل3ماه زمان میبره واینجابنده متضررمیشم ایامیشه این مبلغ روبصورت اقساط ازبنده بگیره تازودتربازنشست بشم وسوال بعدی نمیشه قبل ازپرشدن30سال این کارراانجام بده؟ هرطورکه فکرمیکنم بیمه شده متضررمیشه لطفاراهنمایی بفرمایید مربوط به این پاسخ: نحوه محاسبه مبلغی و یا درصدی که باید برای سالهای کاری سخت و زیان آور را پرداخت کنیم چگونه است

با سلام ،

شما می توانید بیمه سلامت که بصورت رایگان ارائه می شود را استفاده نمائید. این بیمه فقط خدمات درمانی دارد ومشمول بازنشستگی و از کارافتاگی نمی باشد.

خدمات موسسه حقوقی اکسین

تمام انرژی و دانش خود را برای احیای حق شما به کار خواهیم برد

خانواده

موسسه اکسین با بهره مندی از وکلای تخصصی خانواده پرونده های شما را در سریع ترین زمان پیش خواهد برد.

بیشتر

ملکی

تمامی امور ملکی شامل خرید و فروش املاک مشاعی ، گرفتن دستور تخیله ملک و... را به گروه تخصصی اکسین بسپارید.

بیشتر

کیفری

اگر درگیر جعل سند ، ضرب و جرح ، سرقت ، کلاهبرداری و ... هستید ، ما تا زمان گرفتن حکم قطعی کنار شما خواهیم بود.

بیشتر

قراردادها

موسسه حقوقی اکسین با بهره مندی از دانش حقوقی و تجربه بالای خود حقوق شما را حفظ خواهد کرد.

بیشتر